Ratownictwo wysokościowe w straży pożarnej

Ratownictwo wysokościowe KSRG

Podczas wielu działań strażacy zmuszeni są do działań na wysokości. Mogą to być akcje związane z usuwaniem skutków silnych wiatrów, gdy działamy na dachach i naruszonych konstrukcjach. Podczas pożarów możemy działać na wysokości, wykonywać przecinki, prace rozbiórkowe, gasić z drabin i podnośników. Istnieje wiele wypadków, przy których ratownik może dostać się do poszkodowanego jedynie przy pomocy technik linowych, a potem ewakuować go tą samą drogą. Działania na wysokości to również te, gdzie ratownicy działają poniżej poziomu gruntu np. w studniach.

Wszystkie te akcje wymagają nie tylko odpowiedniego wyposażenia, ale też umiejętności z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Kurs oparty jest o program szkolenia z ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym. Został on stworzony z przeznaczeniem dla każdego strażaka, nie tylko członka grupy ratownictwa wysokościowego. Z trzydniowego szkolenia dowiesz się, jak wyglądają zasady organizacji ratownictwa wysokościowego w KSRG. Poznasz różnice między zakresem podstawowym, a specjalistycznym. Dowiesz się, jaki sprzęt powinien znaleźć się na każdym samochodzie ratowniczo-gaśniczym i jak przygotować go do użycia. Nauczysz się wiązania węzłów i zakładania stanowisk. Będziesz miał okazję ćwiczyć sposoby dotarcia do poszkodowanego, asekurację w terenie eksponowanym, autoasekurację, pracę na dachach płaskich i skośnych. Jednym z elementów szkolenia będzie nauka ewakuacji poszkodowanego, który wpadł do studni.

Parametry szkolenia

Czas trwania
3 dni

Liczebność grupy
do 12 osób

Częstotliwość szkoleń
Co kwartał + terminy indywidualne dla grup od 6 osób

Cena
900 zł / osoba

Miejsce szkolenia

Centrum szkoleniowe WYSOKOSCIOWKA.org
Ul. Kosmatki 12
03-982 Warszawa

Terminy szkoleń i wydarzeń