ITRA

ITRA – ratownictwo wysokościowe

Jeśli liny i ratownictwo to Twoja pasja, zdecydowanie warto je połączyć. Ratownictwo techniczne – nauczane według standardów uznanej na świecie organizacji – to odpowiedź dla Ciebie. Jeśli nie jesteś ratownikiem, ale potrzebujesz rozwijać się w swoim linowym świecie – to szkolenie jest również dla Ciebie.

ITRA (International Technical Rescue Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Ratownictwa Technicznego)) to międzynarodowa organizacja non-profit, która zapewnia międzynarodowe uznanie praktykom i instruktorom ratownictwa technicznego w szerokim zakresie dyscyplin ratowniczych, w tym ratownictwa na wodzie szybkiej, linowej, łodziowej, taktycznej, w przestrzeniach zamkniętych i gruzowiskach. Szkolenie w naszym ośrodku kierowane jest przede wszystkim dla osób związanych z tematyką ratownictwa wysokościowego w jednostkach PSP, OSP, ratowników wysokościowych, ratowników GOPR, TOPR, techników wysokościowych IRATA itp.

Szkolenie podzielone jest na trzy poziomy.
1. Responder – stażysta systemu,
2. Technician – technik,
3. Advanced – technik zaawansowany.

Uczestnictwo na poziomie 1 nie wymaga wcześniejszego szkolenia linowego. Szkolenia na poziomach 2 i 3 wymagają odbytych w naszym ośrodku szkoleń na niższych poziomach. Wraz z poziomami wzrasta poziom wiedzy i umiejętności, a akcje i symulacje stają się trudniejsze i bardziej złożone.

Parametry szkolenia

Czas trwania
4 dni + 1 dzień opcjonalny egzamin

Częstotliwość szkoleń
5-6 razy w roku

Cena
2200 zł + ew. egzamin na członka ITRA 1500 zł / osoba

Miejsce szkolenia

Centrum szkoleniowe WYSOKOSCIOWKA.org
Ul. Kosmatki 12
03-982 Warszawa

Terminy szkoleń i wydarzeń