IRATA

IRATA – alpinzim przemysłowy

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z przemysłowym dostępem linowym, na pewno warto zacząć od kursu w systemie IRATA.

IRATA International (International Industrial Rope Access Trade Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Techników Przemysłowego Dostępu Linowego)) jest największą międzynarodową organizacją zrzeszającą techników dostępu linowego.

Dla wielu osób stanowi start do działań w przemysłowym dostępie linowym i stanowi nieodzowną bazę do dalszych szkoleń w innych systemach. Obecnie około 230 000 techników legitymuje się międzynarodowym certyfikatem IRATA.

Kurs przygotuje Cię do pracy w systemie dwulinowym. Powoli zostać technikiem poziomu 1, który w towarzystwie starszych poziomem kolegów i koleżanek z poziomów 2 i 3 będzie mógł rozpocząć pracę na całym świecie wszędzie tam, gdzie honorowana jest IRATA.

Wejście w świat IRATA to jak zdobycie prawa jazdy – bez takiego nie można prowadzić auta – a w świecie lin, w wielu sektorach przemysłu nie można pracować.

Na szkoleniu poznasz zasady bezpiecznej asekuracji w linach, metody podchodzenia i zjazdu na linach, transferu z lin na liny, metody zakładania stanowisk do pracy, przechodzenia przez odciągi i przepinki, wychodzenia przez krawędź oraz nauczysz się ratować partnera w typowej sytuacji wiszenia w linach.

Technicy przechodząc na wyższe poziomy będą realizować program bazujący na levelu wcześniejszym legitymując się przyniesionym na pierwszy dzień zajęć logbookiem.

Parametry szkolenia

Czas trwania
4 dni + 1 dzień egzamin

Liczebność grupy
Do 8-12 osób

Częstotliwość szkoleń
Co 2 tyg.

Cena
4000 zł / osoba

Miejsce szkolenia

Centrum szkoleniowe WYSOKOSCIOWKA.org
Ul. Kosmatki 12
03-982 Warszawa

Terminy szkoleń i wydarzeń